Zalety i wady implantów zębowych

Uroda/Zdrowie

Implanty zębowe to popularne i coraz częściej wybierane rozwiązane stworzone z myślą o tym, by skutecznie odbudowywać braki zębowe. Warto pamiętać jednak o tym, by skorzystać z zabiegów wyłącznie w polecanych i rekomendowanych miejscach. Dobra specjalistyczna klinika stomatologiczna będzie miejscem idealnym.

O istocie implantów zębowych

Profesjonalnie wykonane implanty zębowe nie są niczym innym jak specjalnym rodzajem śrub wykonanych z tytanu. Implanty wkręca się w szczękę, umiejscawiając je w miejscu korzenia zębowego, by w efekcie go zastąpić. Fachowo wykonane implanty z czasem zrastają się szczęką, a dobry stomatolog może umieścić na implancie zębowym koronę doskonale imitującą naturalny ząb. Śmiało można stwierdzić, że dobrze wykonane implanty zębowe są niemożliwe do odróżnienia od zębów naturalnych.

Wskazania do implantologii

Możliwości nowoczesnej implantologii są ogromne. Z pewnością jednak warto wskazać na te sytuacje, w których występuje konieczność leczenia implantologicznego. Będą to więc nie tylko duże braki w naturalnym uzębieniu człowieka, ale również występowanie całkowitego bezzębia, brak zawiązków zębów stałych, czy też nietolerancja na protezy występujące w klasycznej formie. W wymienionych przypadkach właśnie warto skorzystać z wielu możliwości oferowanych przez współczesną implantologię, bo korzyści z wyboru takiego rozwiązania są naprawdę duże.

Najważniejsze zalety implantów

Możliwość odbudowania pojedynczych, jak i liczniejszych ubytków zębowych, bez konieczności oszlifowania sąsiadujących, zdrowych zębów – to jedna z głównych zalet implantów. Jednak nie tylko. Okazuje się, że wykorzystanie implantów pozwoli na stworzenie pewnej podpory pod protezy zębowe, co jest szczególnie doceniane w sytuacji bezzębia. Dzięki temu zdecydowanie zwiększa się komfort jedzenia oraz mówienia, jak również unika się sytuacji, w których mogłyby wystąpić u pacjentów powikłania związane z alergią na akryl. Do tego profesjonalne implanty chronią również przed zanikiem kości szczęki oraz pozwalają zachować jej naturalny kształt.