Mezoterapia igłowa skóry głowy – dla kogo polecana?

Uroda/Zdrowie

Mezoterapia igłowa skóry głowy doskonale sprawdza się w sytuacjach, w których obserwujemy znaczne pogorszenie kondycji naszych włosów oraz ich osłabienie. Jeśli więc zmagamy się z nadmiernie wypadającymi włosami lub szorstkością skóry głowy, dowiedzmy się nieco więcej o rewolucyjnym działaniu profesjonalnie przeprowadzonej mezoterapii igłowej skóry głowy.

Na czym polega sam zabieg?

Istotą mezoterapii igłowej dedykowanej skórze głowy pozostaje śródskórne podawanie niedużych, ściśle kontrolowanych dawek substancji aktywnych. Składniki te precyzyjnie wprowadza się do wierzchnich warstw skóry, by w efekcie dostarczyć do mieszka włosowego, macierzycy oraz brodawki. Tym samym skutecznie pobudza się wzrost włosa i silnie odżywia jego struktury. W efekcie zastosowania mezoterapii igłowej na skórę głowy zaobserwować można znaczne zmniejszenie utraty włosów oraz stymulację wzrostu nowych, mocnych i zdrowych włosów. Specjaliści z dziedziny kosmetologii podkreślają, że wynikiem zastosowania zabiegu jest także widoczna rewitalizacja cebulek włosowych oraz poprawa poziomu nawilżenia skóry głowy. Korzyści są więc ogromne, widoczne gołym okiem i namacalnie odczuwalne. Z pewnością dobrze wpływać będą też na zwiększenie poziomu ogólnej atrakcyjności własnej – tak ważnej zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Przeciwwskazania dla zabiegu mezoterapii

Tak jak w przypadku każdego rodzaju zabiegu, tak i przy mezoterapii igłowej skóry głowy, istnieją pewne przeciwwskazania, które nie polecają stosowania tego rodzaju zabiegu u niektórych osób. Z pewnością nie zaleca się korzystania z zabiegu kobietom w ciąży oraz osobom mającym alergię na stosowane podczas zabiegu preparaty. Dodatkowymi przeciwwskazaniami do wykonania mezoterapii skóry głowy pozostają zmiany skórne w zalecanych miejscach aplikacji specjalnych środków, jak i opryszczka. Warto więc być w pełni świadomym tego, w jakich sytuacjach mezoterapia igłowa skóry głowy jest całkowicie bezpieczna do zastosowania, a w jakich zupełnie niepolecana. Najważniejsze pozostaje przecież nasze zdrowie!