Korony zębowe – co warto o nich wiedzieć?

Uroda/Zdrowie

Korony zębowe to często wybierane uzupełnienia protetyczne, które szybko i na stałe odtwarzają utraconą część koronową lub brak zębowe w całości. Zainteresowanie tą formą stomatologicznego „reperowania” uśmiechu jest ogromne. Nic w tym dziwnego – każdy przecież chciałby możliwie jak najdłużej cieszyć się pięknym, a do tego i pełnym uśmiechem. Co warto wiedzieć o koronach zębowych? Zapraszamy do lektury.

Kiedy warto zdecydować się na koronę zębową?

W nowoczesnej stomatologii istnieje szereg wskazań decydujących o zastosowaniu korony zębowej. Wśród nich należy z pewnością wymienić uzupełnienie zniszczonego zęba po leczeniu kanałowym, minimalizację ryzyka wystąpienia zmian próchnicowych, jak i chęć odzyskania pełnego uśmiechu oraz zlikwidowania problemów z przeżuwaniem pokarmów. Oczywiście ostateczną decyzję o zastosowaniu koron zębowych podejmuje wyłącznie dobry stomatolog. On właśnie powinien przedyskutować ten temat indywidualnie z każdym pacjentem i wskazać na korzyści płynące z zastosowania koron zębowych. Jak się okazuje – korzyści tych może być całkiem dużo. Z pewnością więc warto podarować sobie najwyższy komfort pełnego uśmiechu i brak problemów z przeżuwaniem. Teraz jest to takie proste!

Uzupełnienia pojedyncze, choć nie tylko

Nowoczesne korony zębowe stosowane są w stomatologii nie tylko wówczas, gdy myśli się o uzupełnieniu pojedynczych braków w uzębieniu. Równie często ich zastosowanie sprawdza się również w sytuacji chęci odtworzenia większej konstrukcji, chociażby mostu. W takich przypadkach nie warto eksperymentować i zdecydowanie najlepiej wybrać sprawdzone rozwiązanie, dodatkowo odznaczające się wysokimi właściwościami nieuczulającymi. Ten ostatni wskaźnik jest szczególnie ważny u tych osób, u których mogą wystąpić reakcje alergiczne na różnego rodzaju materiały czy preparaty. Warto dodać, że profesjonalnie wykonane korony zębowe sprawdzą się doskonale u wszystkich osób, bo nie uczulają i są w 100% bezpieczne dla zdrowia.