Jak wygląda zakup pomp ciepła?

Dom

pompy ciepła nie są sprzedawane tak, jak wiele innych urządzeń czy towarów. Obsługa przy ich sprzedaży nie polega na tym, że inwestor przychodzi do sklepu i rach – ciach, wybiera model pompy ciepła. Procedura jest nieco bardziej skomplikowana. Jak wygląda zakup pomp ciepła i na jakie wsparcie może liczyć inwestor dokonujący zakupu w dobrym punkcie sprzedaży pomp? Na najważniejsze pytania odpowiadamy w poniższym wpisie.

Kompleksowe doradztwo

Myśląc o zakupie pompy ciepła warto wiedzieć, że początkowym etapem będzie udanie się do salonu sprzedaży oraz spotkanie z doświadczonym doradcą branżowym. To właśnie on dokona szczegółowego omówienia wymagań klienta, pomoże w doborze optymalnego urządzenia grzewczego dopasowanego do indywidualnych potrzeb inwestora, jak również dokona wstępnej wyceny całkowitych kosztów inwestycji. Do tego z pewnością zaproponuje inwestorowi również możliwość obejrzenia dotychczasowych realizacji dokonanych przez firmę, jak też umożliwi nawiązanie kontaktu z dotychczasowymi użytkownikami tych nowoczesnych systemów grzewczych. Warto dodać, że wszystkie z wymienionych właśnie czynności doradczych w dobrych punktach dystrybucji pomp ciepła udzielane są całkowicie nieodpłatnie. Wszystko po to, by inwestor mógł dokładnie poznać możliwości pomp ciepła oraz uzyskać szeroką wiedzę na temat ich eksploatacji i zastosowania.

Kolejny etap obsługi: montaż

Zamontowanie dostarczonych w dostawie systemów grzewczych będzie kolejnym etapem obsługi inwestora. I choć sam montaż pompy ciepła nie jest skomplikowany, to w pakiecie kompleksowej obsługi każdy inwestor otrzyma także uruchomienie pompy ciepła przez fachowców, jak i optymalizację urządzenia pod względem jego pracy, poboru energii czy indywidualnych oczekiwań klienta. Istotne pozostaje to, by dokonać optymalnych ustawień wszystkich parametrów, by pompa ciepła działała bezawaryjnie przez długi czas.

Wisienka na torcie – serwis

Profesjonalna opieka serwisowa to nieoceniony dodatek do kompleksowej obsługi każdego inwestora zainteresowanego zakupem i montażem pompy ciepła. Co ważne – opieka ta obowiązuje zarówno w okresie gwarancyjnym, jak i pogwarancyjnym.