Jak uzyskać rozwód z orzekaniem o winie?

Prawo

Rozwód z orzekaniem o winie w Bytomiu nie jest żadną nowością. Jeśli jednak chcemy udowodnić małżonkowi winę za rozkład pożycia małżeńskiego – nie warto angażować się w to wielkie i trudne przedsięwzięcie samodzielnie. Szkoda nerwów i stresu. W trudnej sytuacji warto skorzystać ze wsparcia doświadczonego adwokata specjalizującego się w sprawach rozwodowych. On właśnie najlepiej poprowadzi także i naszą sprawę. Co zyskamy, wybierając profesjonalne usługi prawnika?

Kto jest winny?

Złożenie pozwu rozwodowego ze wskazaniem konieczności orzekania o winie może doprowadzić do tego, że sprawa rozwodowa nie zostanie tak szybko zakończona. Oczywiście im więcej dowodów na winę osoby pozwanej się posiada, tym lepiej. Jakkolwiek by jednak nie było, żeby postępowanie rozwodowe mogło w ogóle dojść do skutku, zgodę na potwierdzenie rozpadu związku małżeńskiego powinny wydać obie strony konfliktu.

Ważne dowody winy

Choć w zapisach Katalogu Rodzinnego i Opiekuńczego nie ma skatalogowanych przyczyn, które odpowiadać będą za trwały rozkład pożycia małżeńskiego, warto dysponować ważnymi dowodami winy jednej osoby. O konieczności posiadania takich, przy składaniu pozwu rozwodowego z orzekaniem o winie, informować będzie każdy dobry adwokat. W jakiej postaci mogą być te dowody? Dopuszcza się możliwość wykorzystania różnorodnych dokumentów, zdjęć, nagrań zarówno audio, jak i wideo, oraz zeznań świadków. Im więcej wiarygodnych i niepodważalnych dowodów – tym lepiej dla szybszego uzyskania wyroku rozwodowego z winy pozwanego małżonka.

Jakie są najczęstsze przyczyny winy?

Najpopularniejszym powodem, dla którego sąd decyduje o rozwodzie z orzekaniem o winie, jest zdrada. Co ważne – w grę wchodzi nie tylko zdrada fizyczna, ale również i emocjonalna. I właśnie tę drugą pomaga udowodnić dobry adwokat wyspecjalizowany w prowadzeniu spraw rozwodowych w Bytomiu. Choć czasem wydawać by się mogło, że trudno jest udowodnić rzeczywistą winę drugiej osoby – ta staje się bardziej realna do udowodnienia wówczas, gdy współpracuje się z najlepszym i polecanym prawnikiem w branży. Nie warto lekceważyć tej współpracy.