Jak ogłosić upadłość konsumencką?

Usługi

Upadłość konsumencka w Legnicy nie jest trudna do ogłoszenia. Stwierdzenie to dotyczy głównie tych sytuacji, w których korzysta się z profesjonalnego wsparcia fachowca, oferującego szerokie usługi doradcze. Co można zyskać, korzystając z jego wsparcia? O najważniejszych kwestiach związanych z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej informujemy w poniższym wpisie.

Czym jest upadłość konsumencka?

Istotą upadłości konsumenckiej jest ogłoszenie przez osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej, niewypłacalności. To jednak możliwe staje się wyłącznie w toku postępowania sądowego. Za ostateczny efekt dobrze poprowadzonego postępowania upadłościowego przyjmuje się sytuację, gdy konsument uzyskuje całkowite zwolnienie z długów. Żeby tak się jednak stało, najważniejszym warunkiem jest ustalenie, że działał on uczciwie i zgodnie z prawem – i to zarówno przed ogłoszeniem upadłości, jak i w trakcie trwania postępowania sądowego. Tu warto podkreślić, że upadłość konsumencka na pewno nie zostanie ustalona wówczas, gdy konsument rażąco nie dbał o swoje interesy lub doprowadził umyślnie do niewypłacalności.

Ważne uzasadnienie wniosku

Przygotowując wniosek o upadłość konsumencką należy zadbać przede wszystkim o to, by właściwie go uzasadnić i wykazać, że wobec konsumenta nie występuje żadna z okoliczności pozwalających sądowi odrzucić ten właśnie wniosek. W tym celu warto nawiązać współpracę z doświadczonym specjalistą i doradcą w tej sprawie, świetnie orientującym się w różnorodnych możliwościach, które daje konsumentowi prawo. Oczywiście mogą wystąpić też wyjątkowe okoliczności, w których sąd przychyli się do ogłoszenia upadłości konsumenta. Będzie to m.in.: ciężka choroba, której efektem będzie zaniedbanie przez konsumenta wielu spraw.

Wniosek na tip top

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to efekt wielu działań i spraw sądowych. Nie chcąc tracić nerwów ani czasu, warto zlecić przygotowanie wniosku wraz z uzasadnieniem specjaliście. Z pewnością droga do uregulowania zobowiązań będzie dużo prostsza i szybsza. Warto ją wybrać!