Jak mądrze wybrać pompę ciepła?

Dom

Ogrzewanie domu pompą ciepła to temat szeroko interesujący wszystkich tych inwestorów, którzy chcieliby zadbać o ekonomiczne, a zarazem również ekologiczne ogrzewanie własnego domu. Jakie korzyści wiążą się z wyborem nowoczesnej pompy ciepła? Zapraszamy do lektury naszego wpisu.

Najbardziej wydajna pompa ciepła

Rodzajów pomp ciepła dostępnych obecnie jest całkiem sporo. Sęk jednak w tym, by świadomie wybrać najlepszą opcję z możliwych. I tu pod względem wydajności pracy najlepiej sprawdza się gruntowa pompa ciepła. Ta wyróżnia się nie tylko tym, że jest systemem nowoczesnym i ekologicznym, ale również doskonale sprawdza się w efektywnym przygotowaniu ciepłej wody użytkowej. Jej dodatkowym atutem pozostają również niskie koszty ogrzewania oraz doskonały komfort użytkowania. Wielu znawców branży przyznaje, że wybór gruntowej pompy ciepła właściwie nie ma słabych stron. To doskonała wiadomość dla tych inwestorów, którzy chcą mądrze i niedrogo ogrzewać własny dom.

Działanie w systemie monowalentnym

Wysoka wydajność działania gruntowej pompy ciepła wiąże się z tym, że do swojej pracy wykorzystuje ona energię odnawialną zgromadzoną w gruncie. Jest to energia OZE, zapewniająca kompleksową obsługę budynku i dostarczanie mu optymalnego ciepła. Ciepło to wykorzystywane może być nie tylko do ogrzania budynku mieszkalnego, ale również i do podgrzania wody użytkowej, jak również, gdy zajdzie taka potrzeba, do podgrzania wody np. do basenu. To wszystko jest możliwe dzięki temu, że gruntowa pompa ciepła działa w systemie monowalentnym i doskonale współpracuje z systemami niskotemperaturowymi. Te zaś to nic innego jak ogrzewanie podłogowe oraz ścienne.

Ważne czynniki podczas doboru pompy ciepła

Na jakiego rodzaju czynniki warto zwrócić szczególną uwagę podczas doboru idealnej pompy ciepła? Będą to z pewnością nie tylko całkowita powierzchnia pomieszczeń przeznaczonych do ogrzania, ale również realne zapotrzebowanie na c.w.u., rodzaj ogrzewania dostępnego w budynku, jak i całkowite zapotrzebowanie cieplne obiektu mieszkalnego. To właśnie ten ostatni czynnik jest najistotniejszym podczas doboru najlepszej pompy ciepła.