Jak dobrać schody do wnętrza w stylu skandynawskim?

Dom

Schody do wnętrza w stylu skandynawskim powinny być inwestycją dobrze przemyślaną i wykonaną przez wysokiej klasy specjalistów z branży. Zakupu i montażu schodów nie dokonuje się bowiem raz na sezon – to inwestycja, która powinna być doskonale rozplanowana i perfekcyjnie wykonana. Służyć będzie bowiem długie lata. Jakie powinny być więc schody do wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim? Zapraszamy do lektury.

Co lubi styl skandynawski?

Wnętrze urządzone w stylu skandynawskim to wnętrze charakteryzujące się dominacją jasnej kolorystyki, naturalnych materiałów oraz prostych, a przy tym i bardzo wygodnych rozwiązań. W takim wnętrzu nietrudno o funkcjonalne i przytulne urządzenie przestrzeni. Jakie jednak schody wewnętrzne warto wybrać, by być w pełni zadowolonym z eleganckiego i funkcjonalnego wnętrza w stylu scandi?

Po pierwsze – minimalistyczna forma

Styl skandynawski wyróżnia się otwartymi, jasnymi przestrzeniami. Nic dziwnego więc, że doskonałym pomysłem będzie wybór schodów minimalistycznych. Najlepiej takich, które pozbawione będą elementów zdobnych. Świetnie sprawdzą się schody bez podstopnic oraz konstrukcje ze szklanymi wykończeniami. Najważniejsze pozostaje efektowne połączenie prostoty formy z wygodą codziennego użytkowania. W dość dużej przestrzeni świetnie sprawdzą się dwubiegowe schody w kształcie litery „U”.

Po drugie – jasna kolorystyka

Schody do wnętrza w stylu skandynawskim nie powinny być w żadnym przypadku ciemne. W tego rodzaju wnętrzach najlepiej sprawdzają się konstrukcje jasne – najlepiej białe, choć niekoniecznie. Równie dobrym pomysłem z pewnością okaże się wybór schodów w jasnym odcieniu drewna lub takich, które będą połączeniem jasnego drewna z bielą.

Po trzecie – naturalność materiałów

Styl skandynawski we wnętrzu to przede wszystkim przytulność i funkcjonalność oraz klimat porównywalny z domowym. Dlatego z myślą o wyborze materiału, z którego powinny być wykonane schody wewnętrzne, dobrze jest postawić na tradycyjne gatunki drewna takie jak buk, dąb czy nawet jesion lub postawić na efektowne drewno egzotyczne.