Czym jest oxybrazja i co warto wiedzieć o jej efektach?

Uroda/Zdrowie

Oxybrazja to rodzaj mikrodermabrazji wodno-tlenowej, czyli peeling mechaniczny z wykorzystaniem soli fizjologicznej aplikowanej pod ciśnieniem sprężonego powietrza. Zabieg ten zyskuje coraz większą popularność wśród klientek dobrych gabinetów z usługami kosmetycznymi. Jakie efekty daje oxybrazja i co warto o niej wiedzieć? Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Bezpieczny zabieg dla każdego rodzaju skóry

Typy skóry mogą być bardzo różne i właśnie z myślą o nich, dopasowuje się zabiegi kosmetyczne. Okazuje się jednak, że oxybrazja jest zabiegiem bardzo uniwersalnym – takim, który świetnie sprawdzi się w przypadku cery naczyniowej, bardzo delikatnej, jak i wrażliwej. Oxybrazja utożsamiana jest z zabiegiem bezpiecznym i świetnie wpływającym na pobudzenie procesu naskórkowania oraz syntezy włókien kolagenowych, jak i elastylowych. Jakie wskazania do wykonania zabiegu oxybrazji się wyróżnia?

oxybrazja – wskazania do wykonania

Mikrodermabrazja wodno-tlenowa polecana jest wielu osobom – w szczególności zaś tym, które chcą opóźnić procesy starzenia się skóry oraz skutecznie walczyć z brakiem jędrności, nawilżenia czy odżywienia skóry. Oxybrazja jest polecana również osobom z cerą trądzikową oraz tym, którzy chcieliby skutecznie pozbyć się mało estetycznych blizn potrądzikowych. Będzie też idealnym zabiegiem dla osób z szarą, przesuszoną i zniszczoną skórą.

Efekty profesjonalnej oxybrazji

Fachowo wykonana oxybrazja w dobrym gabinecie kosmetycznym przyniesie szereg wspaniałych efektów. Zaliczyć do nich należy nie tylko znaczną poprawę odżywienia, nawilżenia i jędrności skóry, ale również poprawę krążenia krwi czy skuteczne pobudzenie włókien kolagenowych do procesu odbudowy. Warto dodać, że już pierwszy zabieg może przynieść sporo efektów – te najlepiej będą widoczne u osób bez większych problemów skórnych. A kiedy warto poddać się serii zabiegów oxybrazji? Wówczas, gdy nasza skóra jest mocno zanieczyszczona, a na jej powierzchni występują liczne wypryski.